Learn How

We need your help in 2018

Support All About Jazz All About Jazz is looking for 1,000 backers to help fund our 2018 projects that directly support jazz. You can make this happen by purchasing ad space or by making a donation to our fund drive. In addition to completing every project (listed here), we'll also hide all Google ads and present exclusive content for a full year!

Harriett Tubman : The Band at Soho Factory

Where

Soho Factory
Mińska 25, 03-808
Praga
011 48 22 323 19 00

When

Fri, July 7, 2017
19:00

Add to Calendar 2017-07-07 19:00 2017-07-07 Harriett Tubman : The Band at Soho Factory Brandon Ross- guitar/banjo/vocal
Melvin Gibbs - electric bass
JT Lewis - drums

Harriet Tubman
W żyłach tego eksperymentalnego tria soulowo-rockowego z Brooklynu płynie muzyczna krew Jimiego Hendrixa, Ornette Colemana i Parliment-Funkadelic. W skład grupy wchodzą: gitarzysta i wokalista Brandon Ross, basista Melvin Gibbs i perkusista JT Lewis. W swojej muzycznej karierze współpracowali z takimi artystami jak Cassandra Wilson, Living Color, Lou Reed, Herbie Hancock, Henry Threadgill, Sting, Arrested Development, the Rollins Band, David Murray i Me’Shell N’degeocello. Ich brzmienie charakteryzuje czysty i wyzwolony ekspresjonizm muzyczny - głęboka i pełna satysfakcji medytacja nad wolnością.
Grupa Harriet Tubman powstała w 1998 roku, gdy perkusista J.T. Lewis, gitarzysta Brandon Ross i basista Melvin Gibbs spotkali się aby założyć zespół, który niósłby za sobą jakieś znaczenie. Nazwa grupy nawiązuje do bohaterskiej afro-amerykańskiej niewolnicy, która ryzykowała życie aby uciec z niewoli i pomóc innym 300 osobom wydostać się na wolność. Dlatego muzyka Harriet Tubman jest głęboko inspirowana ideałami wolności. Muzyka tego tria - połączenie fali soul, rock, jazzu i bluesa - bada głębię tych gatunków w autorski, unikalny sposób, prezentując ich muzyczną ekspresję.
Mitch Myers (Amazon) powiedział kiedyś, że Harriet Tubman jest "pobudzającym umysł i wyobraźnię, inspirowaną instrumentalną rozmową między trzema znakomitymi muzykami, którego moc jest dużo większa, niż innych zespołów".
Harriet Tubman łączy w swojej muzyce sampling i inne cyfrowe metody w ciekawe brzmienie pionierskiego ducha jazzu. Wydobywanie nowych sposobów wykorzystania technologii muzycznych w celu tworzenia innowacyjnych kompozycji stanowi ważną część tradycji afro-amerykańskiej a trio traktuje projekt Harriet Tubman jako swój wkład w tę tradycję. Poszukując zawsze nowych brzmień w tradycji i historii muzyki, Lewis, Ross i Gibbs określają swoją muzykę jako kontynuację innowacji muzycznych, prezentowanych przez tak różnorodni autorów jak: Ornette Coleman, Jimi Hendrix, Derrick May, Art Ensemble of Chicago i Parlament-Funkadelic.
Członkowie zespołu przyznają: "Uważamy, że nasz wybór drogi muzycznej ma wartość i znaczenie, które łączy się z przebudzeniem, nowym poszukiwaniem muzycznego doświadczenia, które widzimy i doświadczamy gdziekolwiek gramy. Nasza muzyka nie jest określana przez gatunek, czy wiek słuchacza, nie mówi w jaki sposób należy jej słuchać.”
Blog muzyczny Bold as Love tak chwali muzyków: "Te trzy osoby są doskonałymi muzykami, którzy są u szczytów swoich muzycznych możliwości. Można od razu rzec, że kiedy słuchasz tego tria. nie musisz dostosowywać się do muzycznych trendów bo wiesz, że ci ludzie robią coś wyjątkowego".
Skład
Brandon Ross- gitara/wokal/banjo
Melvin Gibbs – bas elektryczny
JT Lewis - perkusja

Dyskografia
„Ascension” - 2011 Sunnyside Records Harriet Tubman Double Trio
"Prototype" - 2000 Avant Records
"I Am A Man" 1998 SlaveNo Mo' Records
Soho Factory, Mińska 25, 03-808 false MM/DD/YYYY

Tickets

INFO & TICKETS

About

Brandon Ross- guitar/banjo/vocal
Melvin Gibbs - electric bass
JT Lewis - drums

Harriet Tubman
W żyłach tego eksperymentalnego tria soulowo-rockowego z Brooklynu płynie muzyczna krew Jimiego Hendrixa, Ornette Colemana i Parliment-Funkadelic. W skład grupy wchodzą: gitarzysta i wokalista Brandon Ross, basista Melvin Gibbs i perkusista JT Lewis. W swojej muzycznej karierze współpracowali z takimi artystami jak Cassandra Wilson, Living Color, Lou Reed, Herbie Hancock, Henry Threadgill, Sting, Arrested Development, the Rollins Band, David Murray i Me’Shell N’degeocello. Ich brzmienie charakteryzuje czysty i wyzwolony ekspresjonizm muzyczny - głęboka i pełna satysfakcji medytacja nad wolnością....

read more

Maxim Micheliov uploaded this event on June 2, 2017

Support All About Jazz's Future

We need your help and we have a deal. Contribute $20 and we'll hide the six Google ads that appear on every page for a full year!